Ako vybaviť pôžičku na bývanie v Rakúsku?

Celkový počet Slovákov bývajúcich v Rakúsku je stále výraznejší a vôbec sa netreba čudovať tomuto narastajúcemu migračnému trendu. Je niekoľko zaujímavých dôvodov, kvôli ktorým odchádzajú Slováci do Rakúska a nakoniec sa rozhodnú v tejto krajine aj ostať a usadiť sa tu natrvalo. Medzi hlavné príčiny patrí získanie výhodného zamestnania prinášajúceho zlepšenie životnej úrovne, nájdenie partnera a založenie rodiny alebo chuť po nejakej zmene prostredia.

Akokoľvek môže byť pre Vás Rakúsko príťažlivou krajinou, ceny nehnuteľností sú tu dosť vysoké a väčšina záujemcov o kúpu bytu alebo rodinného domu, či dokonca jeho výstavbu, si potrebuje požičať peniaze za účelom získania financií na bývanie. Ak patríte k obyvateľom, ktorí potrebujú zohnať financie na bývanie, pôžička na bývanie v Rakúsku bude ako ušitá.

Bývanie Slovákov v Rakúsku

Väčšina našich krajanov býva alebo chce bývať v obciach Kittsee, Hainburg alebo v ďalších pohraničných obciach , pretože dochádzajú za prácou do jedného z hlavných miest Bratislava alebo Viedeň. Obe tieto veľkomestá nie sú veľmi ideálnymi lokalitami pre život v pokojnom prostredí a ceny bývania tiež nepatria k lacnejším, takže obyvatelia hľadajú lepšie možnosti.

Bývanie v týchto rakúskych dedinkách prináša viaceré nezameniteľné výhody, ktoré motivujú mnohých Slovákov, aby si vybrali tieto regióny za svoj nový domov. Vzdialenosť od centra Bratislavy do 30 km, lepšie sociálne podmienky pre rodiny s deťmi a príspevky na zlepšenie bývania sú hlavné z pozitív, ktoré dokážu upútať množstvo záujemcov o bývanie v Rakúsku. A netreba zabúdať na jednu skvelú výhodu, ktorou je možnosť získať pôžičku na bývanie.

Oplatí sa žiadať o pôžičku na bývanie v Rakúsku ?

S vybavením úveru na bývanie nie je v Rakúsku žiadny problém aj keď nemáte občianstvo, takže sa môžete pokojne obrátiť na akúkoľvek banku, ktorá má pre Vás prijateľné podmienky. Priebeh schvaľovania úveru sa nejak výrazne od postupu vybavenia na Slovensku neodlišuje. Štandardne je vyžadované potvrdenie zo zamestnania o pravidelnom mesačnom príjme a jeho výške, v prípade živnostníkov je zas potrebné preukázať daňové priznanie. Pokiaľ očakávate individuálny prístup podľa zisťovanej bonity, nemýlite sa a môžete využiť iné podmienky.

Úrokové sadzby sú takisto podobné ako v slovenských bankách, pohybujú sa od 6,90% nahor a splatnosť býva aj viac ako 30 rokov. Pri hypotekárnych úveroch sú rakúske banky ochotné prefinancovať až 70% z kúpnej ceny nehnuteľnosti, čo je o pár percent viac ako v niektorých našich bankách, takže dá sa konštatovať, že tamojšie úvery sú dosť ústretovejšie a lacnejšie.

Štátna podpora

V Rakúsku sa môžete dostať do kontaktu so štátnou podporou, ktorej cieľom je poskytnúť pôžičku s minimálnymi úrokmi každému občanovi EÚ, ktorý má v krajine trvalý pobyt. Táto štátna podpora je pôžička na bývanie, ktorej podmienky sú navrhnuté zákonom a ponúkajú ešte výhodnejšie parametre ako banky. Úver s úrokom od 0,5% ročne na 30 až 40 rokov plus 11000€ za každé dieťa sa vypláca podľa bodovania. Podmienky splácania sa odlišujú v závislosti od spolkovej krajiny, sumu a splatnosť si musíte overiť podľa bydliska. Rozdiel je aj vo výpožičnej sume, na výstavbu nového domu dostanete viac ako na kúpu staršej budovy.

Ak už teda pripravujete kúpu bytu, domu alebo rekonštrukciu budovy kdekoľvek v Rakúsku, podmienky bankových úverov alebo štátnej podpory sú primerané a ponúkajú vhodný spôsob ako získať potrebnú finančnú pomoc k zabezpečeniu Vášho nového zahraničného bývania. Vyberte si ideálny produkt pre Vaše potreby a začnite nový život vďaka pôžičke v Rakúsku.

2 thoughts on “Ako vybaviť pôžičku na bývanie v Rakúsku?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*