Čo je to pôžička

Pôžička je druh úveru, pri ktorom dochádza k časovému prerozdeleniu peňazí medzi veriteľom a dlžníkom. Povinnosťou dlžníka je veriteľovi požičané peniaze vrátiť vo vopred dohodnutých splátkach. Zvyčajne musí dlžník okrem požičaných peňazí veriteľovi vrátiť aj niečo naviac, čiže úroky a rôzne poplatky, ktoré sú pre veriteľa hlavným motívom, pre ktorý svoje peniaze požičiava.

Pôžičky môžeme rozdeliť na:

–         bankové,

–         nebankové.

Bankové pôžičky využívajú najčastejšie klienti, ktorí doposiaľ nemali problém so splácaním pôžičky a nie sú zapísaní v registri dlžníkov. Tento typ pôžičky ponúka pre klientov výhodnejšie úrokové miery a nižšie poplatky za vedenie úveru.

Nebankové pôžičky sú ponúkané zvyčajne súkromnými spoločnosťami alebo aj jednotlivcami, ktorí sa na požičiavaním peňazí zaoberajú. Takýto typ pôžičky je vhodný pre klientov, ktorí už majú záznam v bankovom registri dlžníkov alebo aj pre klientov, ktorým banka odmietla poskytnúť pôžičku. Typy nebankových pôžičiek: pôžičky bez registra, pôžičky bez potvrdenia príjmu, pôžičky ihneď, pôžičky do 24 hodín, pôžičky na zmenku alebo pôžičky on-line. Poplatky za poskytnutie pôžičky alebo mesačné poplatky za pôžičku sú pri nebankových pôžičkách veľmi zriedkavé. Klient dopredu vie, za akých podmienok si peniaze požičiava a koľko na pôžičke preplatí.

Pôžička je vhodná pre každého, kto sa ocitol v nepríjemnej finančnej situácií. Ak ste úspešný podnikateľ a práve v tomto období sa vám nedarí, neuvažujte nad predajom s.r.o. ale vezmite si radšej pôžičku z banky alebo nebankovej spoločnosti a snažte sa svoju spoločnosť ešte rozbehnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*