Dlžníci a Home Credit

Ak dlhujete niektorému z poskytovateľov pôžičiek hocakú sumu a uchádzate sa o pôžičku od spoločnosti Home Credit, pravdepodobne odídete s dlhým nosom. Prečo? Kvôli registru dlžníkov.

Spoločnosť Home Credit je totiž členom združenia SOLUS. To vzniklo v roku 2005 a o rok neskôr začalo zabezpečovať informácie o dlžníkoch. Tvoria ho bankové a nebankové subjekty, ktoré si medzi sebou vymieňajú negatívne informácie o klientoch a dlžníkoch. Ide o istú formu prevencie a ubezpečenie sa o solventnosti klienta.

Na to, aby ste sa do toho registra dostali nemusíte byť chronický neplatič. Ak sa so svojou splátkou hoc aj za mikrovlnku o jediný mesiac omeškáte, pripravte sa na nepríjemnosti, ktoré Vám zápis do registra Solus prinesie. Najväčšou nepríjemnosťou je určite nemožnosť čerpať úver z bankových a aj mnohých nebankových subjektov.

To, či sa aj Vaše meno nachádza v registri môžete zistiť pomerne jednoducho a aj lacno. Za 2,10 eura Vám bude na vyžiadanie poskytnutý výpis s informáciami, ktoré má o Vás register Solus. Ak požiadate o pôžičku, dostanete sa aj do druhého, takzvaného bankového registra. Ten však nie je ničím zlým, dokonca môže aj pomôcť. Ak poctivo splácate úvery, nemeškáte so splátkami a máte vzorné finančné splácanie, niektoré banky Vám možno ponúknu zvýhodnené pôžičky ako bezproblémovému klientovi. Za výpis z tohto registra zaplatíte rovné 4 eurá.

Na záver si vymenujme aj už spomenuté registre. Bola reč o Spoločnom registri bankových informácií, jeho nebankovou obdobou je Nebankový register klientských informácií. Tu sú rôzne nebankové spoločnosti, ako napríklad aj lízingové spoločnosti. Zápis v týchto dvoch registroch nemusí mať vplyv na register dlžníkov.

Rozumné správanie a zhodnotenie svojich možností. To sú dva elementy, vďaka ktorým sa nedostanete do registra dlžníkov a bezproblémovo budete môcť žiadať o pôžičku aj v spoločnosti Home Credit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*