Dlžníci Essox

Spoločnosť Essox s.r.o. je špecializovaná firma zaoberajúca sa splátkovým predajom ojazdených áut. Na trhu sa pohybuje už od roku 2006 a je dcérskou spoločnosťou Komerční banky. Od začiatku poistenia pomohla s predajom tisícok ojazdených vozidiel. No ani ona sa nevyhla dlžníkom, ktorým bola nútená zamietnuť žiadosť.

Na Váš úver u spoločnosti Essox je potrebné predložiť doklad totožnosti, potvrdenie o výške príjmu a výpis z účtu. Komplikácie nastávajú, ak sa Vaše meno nachádza na zozname dlžníkov. Spoločnosť Essox je členom skupiny SOLUS, ktorá prevádzkuje register dlžníkov s rovnomenným názvom, Solus. Na jeho tvorbe spolupracujú bankové a nebankové subjekty, no napríklad aj mobilný operátori. Ak neuhradíte mesačnú splátku, či faktúru za telefón, hrozí, že sa na zoznam dostanete tiež. Čo z toho plynie? Sťažene prípadne úplne znemožnené podmienky poskytovania úverov od spoločností, ktoré sú členmi skupiny.

Pri splácaní pôžičky od spoločnosti Essox buďte obzvlášť opatrní. Ak nesplatíte pôžičku za auto, prípadne budete zo splátkou meškať, možno to v tej chvíli nebude mať až tak veľký negatívny dopad. Nebodaj sa však dostanete do situácie, kedy budete súrne potrebovať peniaze a kvôli jedinej omeškanej splátke Vám bude úver odmietnutý. Jedinou možnosťou pre Vás už budú len nebankové subjekty, ktoré poskytujú aj pôžičky bez nazretia do registra. Tie sú ale mnoho krát v nedostatočnej výške a je tu nutnosť ručiť majetkom veľkej hodnoty.

Spoločnosť Essox má informácie o všetkých dlžníkoch ostatných firiem tvoriacich spoločenstvo. Ak Vám nebude priznaná pôžička v jednej z nich, podobne to bude aj u ostatných. Jedinou radou, ako sa vyhnúť zápisu do registra dlžníkov je svedomité plnenie svojich záväzkov a v prvom rade, výber vhodnej pôžičky, ktorú bude vo Vašich silách splatiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*