Leasing a nákup na splátky

Pri kúpe auta sa spotrebitelia často rozhodnú pre financovanie cez leasing. Leasing je finančná služba, ktorá umožňuje kúpu auta úplne alebo čiastočne z cudzích zdrojov – zdrojov leasingovej spoločnosti, ktorá sa stáva na dobu, počas ktorej budete splácať leasing, majiteľom auta.

Poznáme dva druhy leasingov. Finančný leasingoperatívny leasing. Rozdiel medzi nimi je jednoduchý. Po splatení finančného leasingu máte predkupné právo na vozidlo, zatiaľ čo pri operatívnom leasingu sa po vypršaní zmluvy auto vracia leasingovej spoločnosti. Pri finančnom leasingu ste zodpovedný za stav vozidla, no pri operatívnom oň zodpovedá leasingová spoločnosť, ktorá je v prípade dlhodobejšieho poškodenia auta povinná zabezpečiť náhradu. Leasing má vzhľadom k úveru viacero výhod – rýchlejšie vybavenie, povinné poistenie býva zväčša súčasťou. Pri kúpe auta na úver sa stávate majiteľom auta vy, pri leasingoch leasingová spoločnosť.

Nákupy na splátky sú veľmi podobné leasingom. V súčasnosti je možné kúpiť na splátky naozaj čokoľvek. Spoločnosti ponúkajú aj  nula – percentné navýšenie. Výška úveru zodpovedá cene kupovaného výrobku.

V oboch prípadoch je možné zaplatiť prvú zvýšenú splátku – akontáciu, vďaka ktorej je percentuálne navýšenie menšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*