Podmienky pôžičky pre mladých

Uvažujete nad pôžičkou ktorá by bola pre Vás najvýhodnejšia a neviete, či spĺňate kritériá n jej udelenie? V tom prípade Vám dnes objasníme, čo musíte spĺňať na to, aby Vám bola schválená pôžička pre mladých.

uver pre mladychV prvom rade ide o Váš vek. Ten musí byť v rozmedzí od 15 do 35 rokov. Nepokúšajte sa o podvod a uvádzajte pravdivý vek, rovnako aj výšku Vášho príjmu. V opačnom prípad stratíte nárok na štátny príspevok. Druhou podmienkou je mať príjem menší, ako je 1,3 násobok priemerného hrubého príjmu v národnom hospodárstve. Tento údaj sa uvádza za minulý kalendárny rok. Navyše, takýto úver môžete použiť len za účelom získania, prípadne rekonštrukcie nehnuteľnosti. Ak sa zistí, že ste ho využili na iné účely, aj v tomto prípade strácate nárok na štátny príspevok.

Ak všetky tieto podmienky spĺňate, môžete čerpať rôzny výhody, na ktoré by ste za normálnych okolností nemali nárok. Po dobu prvých piatich rokov máte nárok na zníženú úrokovú sadzbu a to až vo výške 3 %. Ďalším bonusom je možnosť odloženia splatnosti istiny a posledným je mimoriadna splátka bez poplatku. Ak chcete svoj záväzok splatiť pri obyčajne pôžičke predčasne, pripravte sa na poplatky navyše. V tomto období od Vás banka nebude žiadať nič navyše.

Aký veľký úver smiete žiadať? Jeho výška je viac ako 7 000 eur a lehota splatnosti sa pohybuje v rozmedzí od 4 do 30 rokov. Podmienkou pri týchto úveroch je však ručenie nehnuteľnosťou. Niektoré iné banky poskytujú aj úvery do výšky až 85 % hodnoty nehnuteľnosti. Takúto pôžičku potom splácate 10, 15 či 20 rokov. Jej parametre sa dajú nastaviť naozaj individuálne.

Ak ste vo veku, kedy spĺňate zadané kritériá, neváhajte a využite túto možnosť. Mať 5 rokov spomenuté výhody je veľmi zaujímavé a ušetriť na poplatkoch môžete viac ako dosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*