Postup pri vybavovaní pôžičky v banke

Bankové pôžičky sú najrozšírenejšie a pre väčšinu ľudí aj najzaujímavejšie z dôvodu najnižších úrokových sadzieb v porovnaní s inými poskytovateľmi.

Najlacnejšie bývajú pôžičky s dokladovaním príjmov, nakoľko úroková sadzba vyjadruje mieru rizika, ktoré sú banky ochotné podstúpiť. A najnižšie riziko pre nich predstavujú klienti, ktorí dokážu svoj príjem zdokladovať. Je síce pravda, že pôžičky s dokladovaním príjmov už nepredstavujú podstatnú časť ich portfólia, lebo si príjem klienta dokážu overiť aj v Sociálnej poisťovni, napriek tomu doporučujeme tento „papierik“ priniesť – získate tak na dôveryhodnosti, lebo banke to dáva istotu pravidelnosti príjmu žiadateľa.

Čo ešte by ste si mali so sebou priniesť? Pri nižších sumách najmä bezúčelových pôžičiek budú stačiť osobné doklady, prípadne nejaký nezávislý dôkaz, že na trvalej adrese bývate – napríklad zaplatený účet za mobil, ktorý prišiel poštou na vašu adresu.
Bankové pôžičky na vyššie sumy, resp. hypotekárne úvery si už vyžadujú ďalšie doklady, s ktorými treba počítať – list vlastníctva na nehnuteľnosť ktorú by ste chceli založiť (ručiť ňou), potvrdenie o splatení predchádzajúcej pôžičky atď. Tieto doplňujúce doklady ale predpisuje každá banka zvlášť, preto si ich na prvé stretnutie nosiť nemusíte. Oni vám ich zoznam dajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*