Pôžička bez dokladovania príjmu – výber spoločnosti

Získať takýto druh pôžičky je čoraz ťažšie. Je to spôsobené najmä zmenou zákona o spotrebných úveroch, ktorý prikazuje poskytovateľovi pôžičky preveriť schopnosť splácania žiadateľa o pôžičku. Toto opatrenie je vytvorené pre ľudí, ktorí sa bezhlavo zadlžujú. Nemusíte sa však báť, ešte stále sa dá vybaviť aj pôžička bez dokladovania príjmu.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú na výplatnej páske menej ako v skutočnosti dostanú a potrebujete požičať napríklad na opravu auta, nemáte veľmi na výber. V banke vám spotrebný úver neschvália, preto sa budete musieť obrátiť na alternatívu- nebankovú spoločnosť.

Jednou z možností, ako sa k takejto pôžičke môžete dostať je online pôžička od nebankovej spoločnosti. Na trhu ich je niekoľko, no práve výber tej správnej vás môže zachrániť pre budúcimi skrytými poplatkami, neobvyklými praktikami a prípadnou exekúciu.

Čomu sa vyvarovať?

Nikdy sa neobracajte na inzeráty v novinách alebo na internete. Nepožičiavajte si od neoverených a neznámych súkromných osôb a nikdy nepodpisujte bianco zmenku. Taktiež si nepožičiavajte od novovzniknutej spoločnosti alebo s.ro. s virtuálnym sídlom.

Od koho si teda požičať?

Rozhodne sa oplatí poriadne si preklepnúť každú firmu, ktorú zvažujete. Na trhu je však niekoľko overených spoločností, ktoré poskytujú online nebankové pôžičky dokonca aj bez dokladovania príjmu, V takomto prípade však nemôžete rátať s vysokými sumami. Často ide o pôžičky do 500 eur. Pri výbere nebankovej spoločnosti si preverte jej históriu, sídlo spoločnosti a taktiež diskusie a recenzie tejto spoločnosti na internete. Pri diskusiách musíte brať niektoré názory s rezervou, často ide o skrytý konkurenčný boj alebo o zúfalých ľudí, ktorí nedokázali svoju pôžičku

Pôžička bez dokladovania príjmu má aj svoje nevýhody. Medzi ne patrí určite vysoká úroková miera a nízky strop pôžičky. U niektorých neoverených nebankoviek je aj riziko podvodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*