Pôžičky bez ručenia nielen pre nezamestnaných

Strata zamestnania znamená mnoho problémov. Každý mesiac čakajú na zaplatenie nielen účty, ale aj úver ktorý ste si vzali len nedávno pretože so stratou zamestnania ste jednoducho nepočítali. A na to, aby vám požičala banka potrebujete nielen doklad o príjme, ale podmienkou pre schválenie úveru je aj ručenie majetkom. Keďže ste bez zamestnania je viac než pravdepodobné, že vysoké splátky neunesiete.

Pôžička pre nezamestnanú osobu je špecifickým druhom úveru a poskytujú ju iba nebankové spoločnosti. Samozrejme, splácať bude treba aj túto pôžičku ale pravdepodobne dohodnete s finančným maklérom oveľa nižšie splátky než by vám ponúkli v banke. Medzičasom si nájdete zamestnanie a vaša bonita bude opäť na vyššej úrovni.

Reč je o pôžičke na zmenku pri ktorej musíte spĺňať určité základné požiadavky – vek nad hranicou dospelosti a trvalé bydlisko na území Slovenska.  Najväčšou výhodou je, že nemusíte ručiť svojím majetkom ani treťou osobou, ručiteľom. Vlastne, ručíte iba zmenkou ktorú máte v rukách.

Zmenka predstavuje cenný papier s ktorým je možné ľubovoľne obchodovať, a ktorý je veľmi dobre zabezpečený a tým pádom ľahko likvidný. Pôžička na zmenku je vybavovaná prakticky na mieste. Vďaka jasnému zákonu o zmenkách každý presne vie čo musí byť na zmenke obsiahnuté a ako musí vyzerať, aby bola pôžička na zmenku zrealizovateľná.

Poskytovateľ pôžičky na zmenku vám ihneď po podpísaní cenného papiera vydá peniaze. Najčastejšie sa jedná o odovzdanie peňazí v hotovosti, ale výnimkou nie je ani prevod na bankový účet. Zmenkový dlžník podpisom zmenky uzavrie akúsi zmluvu o pôžičke na zmenku a stáva sa dlžníkom. Druhá strana, zmenkový veriteľ, má k dispozícii podpísanú zmenku a v dohodnutom termíne dostane vypožičané prostriedky spolu s príslušným úrokom. Všetko prebieha jasne a zrozumiteľne.

Podmienky pri pôžičke na zmenku sú veľmi jasne ošetrené a špecifikácie jednotlivých strán sú jednoznačne definované. Vďaka tomu je jednoduché zmluvné strany identifikovať. Tento druh pôžičky poskytuje relatívne veľa subjektov – ide pre nich o bezpečný nástroj ktorý funguje bez problémov, a navyše vďaka dobrej obchodovateľnosti zmenky je možné ju predčasne predať inému veriteľovi, a to aj bez informovania dlžníka. Ten skrátka musí len zaplatiť v určený deň na určenom mieste danú sumu.

31 thoughts on “Pôžičky bez ručenia nielen pre nezamestnaných

  1. Dobý deň,potrebovala by som surne požičat 1500eur.Splatit dlh viem do 3 mesiacov Prosim Vás ozvite sa mi dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*