Pôžičky pre firmy

Podnikatelia a ich firmy často potrebujú finančnú injekciu v podobe úveru.  Ak však patríte medzi začínajúce firmy a nemáte za sebou podnikateľskú históriu, mali by ste vedieť, že o úver a predovšetkým hypotekárny úver v banke síce požiadať môžete, no s najväčšou pravdepodobnosťou vám nebude schválený.  Pre to aby ste dostali hypotekárny úver na firmu v banke potrebujete mať za sebou aspoň dva roky podnikania a kladné hospodárske výsledky vašej firmy.

Podmienky úveru pre firmu z banky

Každá banka poskytuje podnikateľom úvery s rôznymi podmienkami, preto je najlepšie obrátiť sa na konkrétnu banku. Skúsime vám však poskytnúť aspoň nejaké informácie. V prípade, že idete žiadať o úver pre svoju firmu v banke mali by ste spĺňať nasledujúce podmienky:

  • podnikať minimálne jedno zúčtovacie obdobie
  • znalecký posudok podľa vyhlášky, ak bude úver krytý nehnuteľnosťou
  • nemali by ste mať nesplatené záväzky a záväzky voči štátu
  • hospodársky výsledok vašej firmy by mal v posledných rokoch podnikania vykazovať zisk
  • nemali by ste byť v súdnych sporoch

Výhody bankového úveru pre firmy

–          banky sú stabilné, podliehajú prísnym kontrolám

–          vysoké limity pre úver

–          dlhé doby splácania

–          nižšie úrokové sadzby

–          produkty šité na mieru

Nevýhody bankového úveru

–          striktne dané podmienky

–          firma nemôže vykazovať stratu

–          začínajúce firmy nedostanú úver, alebo dostanú len veľmi malý objem peňazí

–          zdĺhavé vybavenie úveru

–          musíte mať vypracovaný presný podnikateľský plán

Nebankové pôžičky pre firmy

Ak ste neuspeli v bankovom sektore a peniaze pre svoju firmu stále potrebujete, môžete to skúsiť v nebankových spoločnostiach, ktoré sa zaoberajú investíciami a pôžičkami pre firmy.  Nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky na kratšie obdobie ako banky, pričom úroková sadzba je oveľa vyššia. Pôžičku z nebankovej spoločnosti získate však oveľa ľahšie. Ak budete ručiť nejakou nehnuteľnosťou, môže vaša firma vykazovať aj stratu, resp. nebanková spoločnosť nebude striktne preverovať finančnú situáciu vašej firmy. V takomto prípade môžete dostať pôžičku až do výšky 50% z ceny nehnuteľnosti.  Pôžičky sú často poskytované na dobu 3-15 rokov, pričom úroky dosahujú až 10-15%

Rýchle pôžičky pre firmy

Firmy zvyčajne potrebujú peniaze na nákup tovaru, strojov a podobne čím skôr najlepšie ihneď. V takomto prípade sa firma môže obrátiť na nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú hotovostné pôžičky pre bežne subjekty. Takáto pôžička sa dá získať aj pre firmu. Rýchla pôžička pre firmu od nebankovej spoločnosti je však úročená vysokánskym úrokom  preto sa mažete skúsiť obrátiť na súkromných investorov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*