Pôžičky pre invalidných dôchodcov

Množstvo ľudí na dôchodku potrebuje čoraz častejšie finančnú pomoc. Zvyšovanie cien energií, nájmu či drahá lekárska starostlivosť a množstvo potrebných liekov sú pre mnohých seniorov neprekonateľnou prekážkou. Vyžiť z už bez tak nízkych dôchodkov je čím ďalej tým väčším problémom. Preto sa môžeme stretnúť so spoločnosťami poskytujúcimi úvery aj pre invalidných dôchodcov.

Nebankov apozicka pre invalidovSituácia pre takýchto ľudí je mimoriadne obtiažna hlavne v prípade, že nemajú žiadnych známych alebo deti. Rozmýšľať o úvere z banky je nemysliteľné. Žiadna banka ho totiž neschváli kvôli vysokému veku dôchodcov a tomu, že už nie sú v produktívnom veku. Jedinou alternatívou je siahnuť po ponuke nebankových subjektov.

V ponuke mnohých spoločností figurujú aj špeciálne produkty určené výhradne dôchodcom. Výhodou je znížená úroveň úrokovej miery. Výhodou je to, že Vám bude pôžička poskytnutá na akýkoľvek účel a budete mať možnosť ich predčasne splatiť v prípade, že sa neočakávane dostanete k väčšiemu finančnému obnosu. Musíte si ale dať pozor na lehotu splatnosti. Kvôli vyššiemu veku žiadateľa sa musíte zmieriť s tým, že Vaša pôžička bude musieť byť splatená do maximálne 7 rokov. Pri pôžičkách v rozmedzí od 200 – 15 000 eur to však nemusí byť neprekonateľná prekážka.

Samozrejme takáto pôžička nemá len samé pozitíva. Napriek zvýhodnenej úrokovej miere ide pre dôchodcov často krát o veľmi vysoké poplatky nad rámec požičanej sumy. Na škodu býva aj prehnaná dôverčivosť niektorých seniorov. Ľahko podľahnú aj nevýhodným pôžičkám s prehnanými úvermi. Preto si v takomto prípade dobre rozmyslite, ako sa rozhodnete a ktorý produkt si vyberiete. Opatrnosť je preto na mieste a voľte si len seriózne spoločnosti, prípadne dajte na odporúčania Vašich známych ktorí majú pozitívne skúsenosti s niektorým z poskytovateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*