Pôžičky pre mladé rodiny

Mladé rodiny sú v súčasnosti v nelichotivej situácií. Po svadbe a založení rodiny začínajú riešiť vlastné bývanie no len málokto má šťastie, že svoju nehnuteľnosť môže financovať výlučne z vlastných zdrojov. Práve za týmto účelom, kúpou nehnuteľnosti, sa pôžičky pre mladé rodiny využívajú najčastejšie.

Pozcka pre mladych ludiTo, či sa banka rozhodne poskytovať zvýhodnené úvery pre mladé rodiny je čisto na nej. Aké sú výhody takejto pôžičky? Predovšetkým to je zvýhodnená úroková sadzba. Mnohé banky dnes nemajú v ponuke pôžičky zamerané výlučne na mladé rodiny, no ich individuálny prístup vám pomôže vybrať si pôžičku ako šitú na mieru práve Vašim požiadavkám. Zohľadňuje sa tu vek žiadateľov prípadne počet detí žijúcich v spoločnej domácnosti. Takto môžete získať zaujímavé zvýhodnenie. Jedna z bánk Vám vráti 1 % z úveru v prípade, že žijete v spoločnej domácnosti s partnerom. Po jednom percente nazad dostanete aj za každé dieťa do 25 rokov žijúce v spoločnej domácnosti, no len do počtu 2 detí. Aj tak ale môžete ušetriť až 3 %. Ďalšími možnosťami ako ušetriť je napríklad možnosť zvýhodnených a zľavnených splátok v prvej polovici úveru u niektorých bánk. O mladé rodiny sa na tomto poli stará aj štát. V prípade, že sa Vám narodí dieťa a zároveň čerpáte úver, máte nárok po dobu 24 mesiacov po jeho narodení mať zvýhodnený úrok. Je to pomoc rodinám, v ktorých jeden z partnerov odíde na materskú dovolenku a tým pádom rodina stratí jeden príjem.

Ak ste mladá rodina a hľadáte v ponuke bánk pôžičky špeciálne určené pre Vás, nemusí to byť najsprávnejšia alternatíva. Možno banka, ktorá poskytuje pôžičky zohľadňujúce individuálne požiadavky žiadateľov by prišla s lepšou ponukou. Preto si dobre overte každú pôžičku na ktorú máte nárok, v dnešnej ponuke si určite nájdete tú pravú pre Vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*