Pôžičky pre mladých

Nielen začínajúci podnikatelia, dôchodcovia, nezamestnaní alebo ženy na materskej dovolenke potrebujú finančnú injekciu – aj mladí sa musia nejakým spôsobom rozbehnúť a začleniť do spoločnosti. Osamostatnenie sa je neoddeliteľnou súčasťou života . Na to, aby sa dali naplniť predstavy sú peniaze nevyhnutné.

Ak neberieme do úvahy pomoc rodičov či známych, mládež si môže vybrať z dvoch možností: buď sa rozhodnú pre pôžičku z banky (ktorá je pre mnohých z nás zárukou istoty), alebo si požičajú z nebankovej spoločnosti, čo môže zahŕňať viaceré výhody.

Prvá možnosť zahŕňa porovnávanie jednotlivých produktov od rôznych bánk. Každá banka si zväčša sama stanovuje možnosti za ktorých úver poskytne. Vo všeobecnosti však platí, že mladí sú oslobodený od poplatkov za poskytovanie úveru, financovať môžu až 100 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti a v UniCredit Bank schvaľujú úver už do 48 hodín za predpokladu, že podáte kompletnú žiadosť so všetkými náležitosťami. VÚB banka ponúka nižší úrok a spolu s ním aj nízke mesačné splátky. Mladých ľudí láka aj na 3 % štátny príspevok – zľavu z úrokovej sadzby vo výške 2% poskytne štát a 1 % VÚB banka. Pri tejto možnosti počítajte nielen s papierovačkami, ale v neposlednom rade na vás čaká aj dokladovanie príjmu.

Pôžička poskytovaná nebankovou spoločnosťou má viacero výhod, ale aj nevýhod. K výhodám určite patrí expresné vybavenie do 24 hodín ktoré môže prebehať cez internet. Produkty rôznych nebankoviek sú dosť podobné, líšiť sa môžu iba v úrokovej miere ktorú si treba vždy dopredu preštudovať a zvážiť tak svoju bonitu. Zajímať by vás mala aj spoločnosť ktorú ste si vybrali, jej prístup ku klientom a miesto na trhu – určite ste už počuli o spoločnostiach ktoré sa neudržali a skrachovali.

Mladí človek si musí premyslieť nielen to, odkiaľ si požičia a čím treba ručiť, ale posvietiť si treba aj na zmluvné podmienky. Na nejasnosti sa vždy pýtajte pretože staré známe „nevedomosť neospravedlňuje“ platí dodnes.

Komentár u “Pôžičky pre mladých

  1. dobry den potreboval by som pozicku okolo 1500 eur ale som nezamestnany vo februari som nedokoncil vysoku skolu …. nemam ziadny prijem iba obcas nejaku brigadu zarobim priblizne 150-200 eur mesacne nic nesplacam a ziadna nebankovka mi nechcee dat pozicku prosim poradte mi dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*