Pôžičky pre začínajúcich podnikateľov

Veľmi dobré podmienky pre požičanie hotovosti majú v našej krajine v súčasnosti začínajúci podnikatelia, ktoré podporuje svojimi finančnými produktmi mnoho subjektov bankového sektora. U rôznych bánk sú podmienky mierne odlišné, ale všeobecne platí že:

–     výška úveru sa pohybuje až do výšky 200 000 euro

–     výška nezabezpečeného úveru je až 20 000 tisíc euro,

–     doba splácania môže trvať až desať rokov,

–     niekedy je vyžadovaná spoluúčasť vo výške cca 5%,

–     schválenie pôžičky je veľmi rýchle a ani prevod hotovosti netrvá dlho,

–     niektoré banky rieši pôžičku formou kontokorentu (až do výšky 5 000 euro) po pridelení IČ,

–     čiastka, o ktorú môže novopečený podnikateľ požiadať, sa navyšuje s každým ďalším doloženým daňovým priznaním (dĺžkou jeho podnikania) a mierou zabezpečenie ktorú môže poskytnúť.

Začínajúcim podnikateľom je doporučovaný mix finančných služieb, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám, ako napríklad – kontokorent pre pokrytie prevádzkových potrieb a splátkový úver, prípadne hypotéku pre pokrytie investičných potrieb.

Nie je nezvyčajné, že sa človek tesne pred termínom výplaty peňazí v zamestnaní, môže dostať do finančných ťažkostí. A to z dôvodu zlého rozpočtu peňazí, nečakaných vydanie, alebo treba aj choroby. V tejto situácii je možné požičať si relatívne malý obnos na relatívne krátku dobu tak, aby zažehnal práve krízu pred výplatou. Tieto pôžičky majú niekoľko výhod:

–     možno je zariadiť prostredníctvom internetových stránok alebo SMS,

–     nie je potrebné žiadne potvrdenie o výške príjmov,

–     nie je potrebné dokladať výpis z registra dlžníkov,

–     peniaze sú skoro okamžite k dispozícii,

–     požičanú sumu možno kedykoľvek vrátiť bez penále za predčasné splatenie.

Na druhú stranu sú tieto krátkodobé pôžičky – väčšinou na pätnásť dní až jeden mesiac – zaťažené veľmi vysokým úrokom – väčšinou pevným úrokom 25%. Preto je veľmi dôležité dobre zvážiť, či takúto pôžičku naozaj potrebujeme, a či nám peniaze do ďalšej výplaty predsa len nejako nevystačí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*