Príspevok na podnikanie v nezamestnanosti

Príspevok na podnikanie v nezamestnanosti

Príspevok na podnikanie v nezamestnanosti

Žijeme v dobe kedy je miera nezamestnanosti obrovská. Aj Vy sami môžete patriť medzi osoby, ktoré momentálne nemajú prácu, a taktiež si ju nedokážu ani sami zabezpečiť. Existuje Však jedna možnosť, ktorá Vás dokáže zachrániť. Tou je samostatná zárobková činnosť, alebo jednoducho v skratke – podnikanie.

Začať podnikať a byť zároveň úspešný nikdy nieje jednoduché. Úrad práce preto prišiel s myšlienkou zabezpečiť príspevok na podnikanie v nezamestnanosti pre ľudí, ktorý chcú začať so samostatnou zárobkovou činnosťou.

Pokiaľ sa zaujímate o túto možnosť je potrebné v prvom rade byť evidovaný na úrade práce minimálne tri mesiace. Dôležité je o príspevok požiadať písomnou formou. Akonáhle Vám bude schválená žiadosť, budete musieť absolvovať prípravu na začatie vykonávania, alebo prevádzkovania samostatnej zárobkovej činnosti. Úradu musíte taktiež predložiť podnikateľský zámer a predpokladané náklady na začatie samotného podnikania.

Pokiaľ bude žiadosť o príspevok na zamestnanie úspešne prijatá, uzatvoríte s úradom práce dohodu o poskytnutí príspevku. V dohode sa automaticky zaväzujete k tomu, že budete vykonávať podnikateľskú činnosť minimálne v priebehu dvoch rokov nepretržite.

Výška získaného príspevku je závislá od viacerých faktorov. Je založená na celkovej cene práce, typu regiónu a taktiež záleží na priemernej miere evidencie nezamestnaných v okrese. V Bratislavskom kraji je to cca 35 % zo 16-násobku celkovej ceny práce, ktorá sa počíta z priemernej mzdy za prvý až tretí štvrťrok. V ostatných krajoch mimo Bratislavy, je to zhruba 45 % zo 16-násobku celkovej ceny práce.

Pokiaľ sa chcete stať úspešným podnikateľom a myslíte, že na to máte, určite neváhajte a požiadajte o príspevok na podnikanie v nezamestnanosti od úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

2 thoughts on “Príspevok na podnikanie v nezamestnanosti

  1. Dobry den chcel som spýtat či sa da dostat prispevok na otvorenie obchodu. a v akej vyške?

  2. dobrý den chcem sa spýtat ked podnikanie nejde dá sa príspevok alebo musí sa vrátiť????a ya akých podmmiemnok toto možeme skonnčiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*