Skvelá pôžička podvod

Skvelá pôžička nemusí byť vždy až tak skvelá, ako sa na prvý pohľad javí. Preto si dajte pozor, akej spoločnosti sa upíšete.

Mnoho nebankových subjektov sa snaží podvodným spôsobom dostať k čo najväčšiemu obnosu peňazí. Najhoršie na to je, že sa obohacujú na núdznych ľuďoch, ktorí sa ocitli v často krát bezvýchodiskovej situácií. Príkladom sú spoločnosti, ktoré zarábajú už len na sprostredkovateľských telefonátoch. Ak zavoláte na číslo, kde Vás nechajú 5 minút čakať a púšťajú Vám stále dookola čakaciu zvučku, ide o prvý náznak, že čosi nie je v poriadku. Ak Vás ešte potom nebodaj prepájajú inam a stále nechávajú čakať, takejto spoločnosti neverte. Ak zložíte, mastnému účtu za telefón sa už nevyhnete, ale nemusíte jednať s podvodníkmi. Takéto subjekty neraz ani pôžičky neposkytujú, zarábajú len na predražených telefonátoch.

Podvod skvela pozickaĎalšou vecou, na ktorú si dávajte pozor sú podmienky, za ktorých Vám bude pôžička poskytnutá. Dobre si teda prečítajte zmluvu. Nielen raz, niekoľko krát, dajte ju preštudovať aj komusi inému. Zistite si výšku úrokov, poplatky za vybavenie či iné skryté pohľadávky. Obzvlášť opatrní buďte v prípade, že si pôžičku beriete za účelom splatenie predchádzajúcej, ktorá bola pre Vás nevýhodná. Ak sa Vám dá, snažte sa pôžičku splatiť čo najskôr. Pri dlhodobých pôžičkách zaplatíte na úrokoch naozaj veľmi veľa. V tom prípade stojí za zváženie, či vôbec má zmysel takúto pôžičku vybavovať. Vyvarujte sa aj naleteniu na ostatné doplnkové služby. Stretnúť sa môžete s prípadom, že spoločnosť Vám poskytne pôžičku len vtedy, ak s ňou uzavriete na istú dobu poistku. Ak ju nebudete zvládať, pokute sa nevyhnete.

Vsádzajte teda len na overené a známe spoločnosti. Ak Vám nepožičia banka, preštudujte si skúsenosti ostatných s danou spoločnosťou, aby ste vopred predišli nepríjemnému prekvapeniu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*