Skvelá pôžička skúsenosti

Z týmto názvom sa môže skrývať hocičo. Zameriame sa na tie negatívne skúsenosti a riziká s pôžičkami. Neraz sa stretávate s reklamami na skvelé, výhodné či rýchle pôžičky. Takáto skvelá pôžička však môže znamenať pravý opak.

Skusenosti so skvelou pozickouAk nájdete spoločnosť, ktorá Vám je ochotná požičať ihneď, nevyžaduje žiadne dokladovanie príjmu alebo podobne Vás s najväčšou pravdepodobnosťou pripraví o veľa peňazí. Takéto spoločnosti si poisťujú riziku toho, že Vám požičajú peniaze, extrémne vysokými úrokmi či poplatkami za vybavenie. Takúto „skvelú“ pôžičku môžete v konečnom dôsledku preplatiť niekoľkonásobne viac. Toto preplatenie sa u nebankových spoločností pohybuje v rozmedzí od 30 – 400 %. Áno, je to pravda. Za pôžičku vo výške 10 000 eur môžete po rokoch splácania a uhradzovania najrôznejších poplatkoch zaplatiť aj 40 000.

Dávajte pozor na včasné splácanie. Ak budete meškať, niekedy stačí jediná omeškaná splátka a Vy prídete o všetko. Obzvlášť buďte opatrní v prípade, že ručíte svojou nehnuteľnosťou. Nekompromisné nebankové spoločnosti nemajú problém vziať Vám byt aj pre jedinú omeškanú splátku. V tomto sú banky citlivejšie. Ak nemáte na výber, poskytnú Vám odklad splátky aj o niekoľko mesiacov. Snažia sa vyhovieť klientovi a ku krajnému riešeniu pristúpiť len v prípade, že iná možnosť nie je.

Pri nebankových spoločnostiach sa často krát musíte rozlúčiť aj s možnosťou predčasného splatenia. Tým by prišli o zisk, ktorý majú z úrokov, preto sa takejto možnosti vyhýbajú. V bankách takúto možnosť obvykle máte.

Samozrejme, narazíte aj na spoločnosti, ktorých pôžičky sú naozaj skvelé a radi ich odporučíte svojim známym. Takú ale treba hľadať a premýšľať o nej. Nedajte sa teda zlákať na prvý pohľad lákavou ponukou a radšej preštudujte produkty iných spoločností a aj ostatné dostupné alternatívy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*