Študentské pôžičky 2011

Študentské pôžičky

Študentské pôžičky

Študentský život je jeden z najkrajších častí nášho života. Stretávame sa s priateľmi, užívame si, naberáme nové vedomosti. Avšak s touto časťou života sa spája mnoho finančných nákladov, nad ktorými si študenti neraz lámu svoje hlavy. Radi by si z času na čas aj privyrobili, lenže žijeme v dobe keď práca sa hľadá skutočne ťažko, a popri návšteve vysokej školy nezostáva veľa voľného času, ktorý by mohol byť obetovaný pre finančné zabezpečenie. V niektorých prípadoch radi pomôžu rodičia, avšak nie každý má také šťastie, že otec s matkou dokážu pokryť všetky výdavky, ktoré vznikajú.

Je tu však ďalšia možnosť, ktorá sa otvára. Sú to spoločnosti, ktoré študentom radi zaobstarajú takzvanú študentskú pôžičku. V niektorých prípadoch už jednoducho neexistuje žiadne iné východisko, len si peniaze zaobstarať týmto spôsobom. Existujú dva spôsoby brania úveru. Buď to si môžu študenti vybrať bankovú inštitúciu, alebo sa obrátiť na nebankovú spoločnosť, ktorých na Slovensku existuje neúrekom.

Všetko má samozrejme svoje výhody, ale taktiež aj svoje nevýhody. Banky nalákajú študentov na nízke úroky, ktoré ponúkajú, avšak spôsob vybavovania v týchto inštitúciach je maximálne zdĺhavý a jednoducho na to niekedy nezostane čas. Takzvané “nebankovky” uskutočňujú pôžičky jednoduchým spôsobom, pri ktorých netreba vybavovať takmer nič, avšak úrok býva v niektorých prípadoch doslova obrovský. Pri nebankových spoločnostiach by som rád ešte upozornil na ich dôveryhodnosť. Vždy si radšej poriadne preštudujte všetky podklady, a až potom sa púšťajte do podpisovania zmlúv.

Už len na samotnom študentovi zostáva výber z kade si svoje financie zaobstará. Či už sa vyberie teda cestou nebankových spoločností s rýchlym vybavením, avšak obrovským úrokom, alebo predsa len venuje časť svojho voľného času trávením v banke, ale za to s veľmi výhodnou úrokovou sadzbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*